| Kategorie: jak ułożyć
08 czerwca 2019, 22:53
Hej. Jeśli masz problem polecam te oto poradniki : https://www.youtube.com/watch?v=cBU9Y729nQM&t=12s https://www.youtube.com/watch?v=4n1YmvoV-kY
Budapeszt, rok 1974. W gabinecie siedzi mężczyzna, w dłoniach trzyma kolorowy sześcian. Ma przed sobą zabawkę-łamigłówkę. Możliwych konfiguracji jest ponad 43 tryliony (43 252 003 274 489 856 000!), ale rozwiązaniem jest tylko jedna. Niestety, nie ma on podręczników, które uczą jak ją rozwiązać. Nie ma internetu. Nie ma nikogo, kto mógłby mu to wytłumaczyć. A to wszystko dlatego, że to on stworzył tę łamigłówkę. Ten sześcian to Kostka Rubika, a ten mężczyzna to Ernő Rubik, który dziś (13 lipca) obchodzi urodziny. Warto przypomnieć sobie historię i interesujące fakty na temat tej zabawki, która stała się symbolem popkultury.
Hej. Jeśli masz problem polecam te oto poradniki : https://www.youtube.com/watch?v=cBU9Y729nQM&t=12s https://www.youtube.com/watch?v=4n1YmvoV-kY
Roux (French pronunciation: [ʁu]) is a Rubik's cube speedsolving method invented by Gilles Roux.Unlike the CFOP and Petrus methods, the inventor of this method has used it to achieve an official sub-15 average.It is the favorite method of many top OH solvers. Similarities can be drawn to the Petrus method's block building and the Waterman method's layer-on-the-left and edges-last aspects.
Hej. To jest kategoria poświęcona (JAK UŁOŻYC XYZ)
Zacznijmy od metody lbl.
Metoda LBL (ang. Layer by Layer, pol. Warstwa Po Warstwie). Jest ona metodą najprostszą. Po pierwsze - notacja - trzymasz swoją kostkę w rękach? Widzisz ścianki, którymi można ruszać? Notacja to oznaczenie tych właśnie ścianek. Na przykład: Prawa ścianka ma oznaczenie R (ang. right, pol. prawo), a lewa L (ang.left, pol. lewo). Przejdźmy już do samego układania kostki. Etap 1. - Krzyż (Cross) Widzisz na swojej kostce centralne klocki? Zauważ że one się nie przemieszczają. Możesz je tylko obracać, ale nie przesuwać. To są właśnie centry. To one wskazują, gdzie ma byc dany kolor. Na przykład: tam gdzie center jest niebieski, tam ma byc ścianka koloru niebieskiego. Żeby ułożyć pierwszą część kostki, musisz najpierw zrobić tzw Crossa. Wygląda on tak: Cross polega na połączeniu białego centra ze wszystkimi białymi krawędziami, jednocześnie łącząc je z pozostałymi centrami. Uwierz mi - to nie takie trudne na jakie wygląda.
Cross polega na połączeniu białego centra ze wszystkimi białymi krawędziami, jednocześnie łącząc je z pozostałymi centrami. Uwierz mi - to nie takie trudne na jakie wygląda. Etap. 2 - Rogi Żeby ułożyć koskę rubika metodą LBL, należy układać kolejno 1, 2 i 3 warstwę. W tej części poradnika, nauczę cię, jak ułożyć te dwie pierwsze.
Żeby ułożyć białą ściankę, musimy wstawić rogi do krzyża. To najłatwiejszy etap w układaniu kostki, ale wymaga logicznego myślenia. Przejdźmy do algorytmów. Żeby wstawić jakiś róg potrzebujemy jednego, czteroruchowego algorytmu. Załóżmy że chcemy wstawić róg biało - zielono - pomarańczowy. Przygotuj sobie go.
Ciąg dalszy nastąpi. Niedługo kolejny wpis. Czekajcie!